Sago Lezzetinin Ortaya Çıkışı

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde 1988 yılında kurulan ve bugün franchise olarak 17 şubeye ulaşan Mardo’nun ünü yurt dışına taşınca Türkiye’de fabrika kurmak zorunlu hale gelmiş ve SAGO markamızın kuruluş hikayesi başlamıştır. Sago Dondurma Lezzetini Neden Adanın Dışına Taşımak İstedi? KKTC’deki yılların getirdiği deneyim ve lezzet ada çapında dondurmamız ile markamızı duyurduğu gibi adaya tatil için gelen turistlere de hitap etmiş ve beğeni toplamıştır. Tatil dönüşlerinde yurt dışında yaşayan misafirlerimizin ülkelerine geri dönerlerken yanlarında havaalanına en yakın noktamızdan özel muhafazalı kutularda dondurmalarımızdan da götürdükleri oluyordu. Şirketimiz misafirlerinden gelen talepleri de göz önünde bulundurarak ve Türkiye 2014 Pazar araştırmalarındaki yıllık 320 bin ton dondurma tüketimi ve kişi başı tüketimin 4,5 kg olduğu, ayrıca bu tüketim miktarlarının %44’lük bir diliminin Marmara Bölgesi ile ilk sırada yer alması yatırım noktamızın İstanbul yönünde olmasında karar kılmıştır.

Neden Sago?

Başakşehir’de kurulan tesisinde, mevsiminde yetişen ve dalından toplanmış en taze meyveler kullanılarak üretilen Sago dondurma tamamen el yapımı ve organiktir. Tadıldığı anda farkını belli eden Sago dondurmaları çeşitliliğiyle müşterileri için tatlı bir seçim zorluğu yaşatırken, diyabetik ürün yelpazesi de sunmaktadır. Donmuş veya hazır gıdaların, kıvam araştırıcıların kullanılmadığı üretimlerde, kullanılan bütün malzemelerin en doğalı tercih edilmektedir. Sago dondurma, tedarikçilerden en kaliteli, en taze ve sağlıklı ürünleri satın alarak, en uygun ortamlarda muhafaza etmektedir. Ürünlerin lojistik şartları üst seviyelerde tutulmaktadır. Tüm araçlar hijyenik şartlara göre tasarlanmış son model profesyonel araçlardan oluşmakta ve sürücülerimiz de giyimlerinden araç içi faaliyetlerine kadar titizlikle çalışmaktadır. Üretimi yapılan tüm ürünlerin profesyonel üretim reçeteleri, bilgi sistemlerinden periyodik bir şekilde takip edilmektedir. Ayrıca üretim tesisi içerisinde tüm kalite kontrollerinin yapıldığı bir laboratuvar da bulunmaktadır.

Sago Lezzetlerinin Sırrı

Klasik ama % 100 doğru bir cevap varsa o da her şeyin en doğalını kullanmamız lezzetlerimizin temel sırrıdır. Biz ürünlerimizde donmuş veya hazır gıdalar, kıvam artırıcılar kullanmayız. Her şeyin en tazesini sizin için yılların deneyimiyle harmanlar ve tadına doyum olmaz lezzetler meydana getiririz.

En İyi Malzeme Seçimi

İhtiyaç duyduğumuz hammaddeyi, her aşamasında denetlediğimiz gıda güvenlik seviyesi yüksek yemeklere dönüştürmeyi çok iyi biliyoruz.

Hijyen

Güvenli gıdanın olmazsa olmazı hijyen hassasiyetimiz çok yüksek. Temizlik düzenli olarak yapılan ortam ve ürün analizleri ile kontrol edilmektedir.

Lezzet

Türk mutfağının tatları üzerine inşa edilen dünya lezzetlerini doğru beslenme alışkanlıklarını hedefleyen lezzetli menüler taşıyoruz.

Franchising

Girişimci bir ruh ve başarma hırsına sahipseniz, başarılarınıza bir yenisini daha eklemek için size uygun konseptimiz ile kazanmaya başlayın.

BAŞVUR